Skip to main content

Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie mistrzem Piekar Śląskich w halowej piłce nożnej

W sobotę 25 stycznia w hali sportowej MOSiR „Olimpia” rozegrane zostały XV Halowe Mistrzostwa Piekar Śląskich Seniorów w Piłce Nożnej pod honorowym Patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej - Duraj. Tytuł mistrzowski wywalczył zespół KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze rozgrywano po 20 minut. W finale turnieju KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie pokonał GKS Andaluzję 5-0, trzecie miejsce zajął drugi zespół Czarnych Kozłowa Góra, który pokonał KS Orkan Dąbrówka Wielka 1-0. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Grzegorz Skutela – KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie, Najlepszym bramkarzem wybrany został Marco Pietrzyk – GKS Andaluzja, natomiast najlepszym strzelcem turnieju został Marek Nowak – KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie. Na XV Halowych Mistrzostwach Piekar Śląskich obecni byli Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Miasta Piekary Śląskie Łukasz Ściebiorowski, Dyrektor piekarskiego MOSiR-u Łukasz Tomczyk, Wiceprezes GKS Andaluzja Janusz Hupert, Prezes KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie Tadeusz Wieczorek, Prezes DKS Czarni Kozłowa Góra Krzysztof Zając.

Organizatorami turnieju byli DKS Czarni Kozłowa Góra oraz MOSIR w Piekarach Śląskich.