Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

plakat_m.jpg

“Sport wzbogaca – nałóg zatraca”

W połowie lipca ruszył program profilaktyczny “Sport wzbogaca – nałóg zatraca” organizowany przez Komendę Miejska Policji, Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.

Już 15 września zapraszamy na piknik rodzinny podsumowujący akcję. W programie przewidziano wiele atrakcji, m.in. święto kolorów, pokazy służb mundurowych czy gry i animacje dla dzieci. Program profilaktyczny pn. “Sport wzbogaca, nałóg zatraca” ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. W ramach akcji w różnych częściach miasta zorganizowane zostały darmowe zajęcia Zumby prowadzone przez rodowitego Senegalczyka Paco Mbengue, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców.
Już 15 września (sobota) zapraszamy pod Kopiec Wyzwolenia, gdzie odbędzie się piknik rodzinny podsumowujący działania profilaktyczne. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – oprócz gier i zabaw dla dzieci przygotowanych przez piekarski MOSIR, odbędą się m.in. pokazy służb mundurowych, akrobatyki, szermierki i tańca. Oprócz tego, uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować swoich sił w Zumbie – tańcu połączonym z elementami tańców latynoamerykańskich oraz fitnessu. Podczas pikniku wystąpi Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, jak również zespół Amok oraz Fainted.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie widowiskowe Święto Kolorów “Holi Festival”. To wspólna zabawa polegająca na podrzucaniu kolorowych proszków holi w rytm muzyki.
Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

PROGRAM:
16:00 – uroczyste rozpoczęcie pikniku
16:00 – 18:30 – szukanie skarbów
16:15 – 18:25 – pokazy: straży pożarnej, służby więziennej, psów policyjnych, akrobatyki, szermierki
występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
18:30 – 19:00 – Zumba z Paco
19:00 – 20:30 – pokazy: tańca indyjskiego, karate, tańca z ogniem, bachata,
20:40 – koncert zespołu AMOK
21:15 – koncert zespołu FAINTED

Tags: Imprezy

MOSiR w sieci