Skip to main content

Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

Magdalena Reinsz i Jakub Michalski zwycięzcami Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego

W sobotę 5 grudnia w Hali Sportowej MOSiR „Olimpia” rozegrany został Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

W zmaganiach wystartowało 20 uczestników, 14 mężczyzn oraz 6 kobiet.

Mężczyźni zostali podzieleni na trzy grupy, dwie grupy 5 – osobowe oraz jedna grupa 4 – osobowa. W każdej grupie rywalizowano systemem każdy z każdym. Grano do wygrania 3 setów. Po dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy awansowało do fazy finałowej.

Panie zostały podzielone na dwie grupy 3- osobowe i podobnie jak w przypadku panów awans z grupy uzyskiwały dwie najlepsze osoby.

Ostatecznie zwycięzcą turnieju wśród panów został Jakub Michalski, który w finale pokonał Grzegorza Jugowca, trzecie miejsce zajął Mariusz Baron a czwarte Zbigniew Rodek.

. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Magdalena Reinsz, która w finale wygrała z Martą Żuk. Trzecie miejsce zajęła Justyna Celer.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodki upominek od Świętego Mikołaja a najlepsi zostali nagrodzeni pucharami. Nagrody wręczał Dyrektor piekarskiego MOSIR-u Łukasz Tomczyk.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.

4. Zbigniew Rodek

Ponadto w turnieju zagrali: Henryk Tkaczyk, Mirosław Katolik, Eugeniusz Migdoł, Grzegorz Zimnik, Kamil Kaczmarek, Zbigniew Kadłubiec, Damian Skrybuś, Henryk Wieczorek, Adam Hnyda, Zbigniew Rodek.