Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

Wspólne zakończenie wirtualnego Biegu dla Lenki

W niedzielę 21 lutego MOSIR Piekary oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś zapraszają na wspólne zakończenie wirtualnego „Biegania dla Lenki”

            Od połowy stycznia wykręcamy kolejne kilometry i złotówki dla Lenki. Do tej pory panujące obostrzenia pozwalały Nam tylko w ten sposób pomagać Lence. Jednak w związku z nowym rozporządzeniem możemy się wszyscy wspólnie spotkać w niedzielę 21 lutego o godz. 10 00 na stadionie piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3 i wszyscy razem przebiegniemy lub przejdziemy na kijkach ostatnie kilometry w naszej rywalizacji. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy do tej pory biegali dla Lenki jak również wszystkie osoby, które chcą się jeszcze przyłączyć do akcji.

            Każdy z Państwa, kto jeszcze nie przelał pieniędzy za pokonane kilometry na konto Lenki, będzie mógł w niedzielę 21 lutego wpłacić swoją sumę do specjalnie przygotowanych puszek Fundacji, która wspiera chorą na nowotwór Lenkę. Puszki z wolontariuszami będą się znajdować na stadionie MOSiR.

            Aby wziąć udział w zawodach wystarczy przyjść w niedzielę 21 lutego przed godz. 10 00 na stadion piekarskiego MOSiR-u a później razem pokonamy dystans 5 lub 10 km w zależności od tego, kto na ile jest przygotowany:). Zapraszamy biegaczy jak również zwolenników Nordic Walking.

            Dla wszystkich uczestników przygotowane będą pamiątkowe medale.

            Lenka to 9 letnia córka Naszych znajomych. Lenka zachorowała w październiku 2019 roku i obecnie leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Obecnie Lenka jest w trakcie immunoterapii, które jest bardzo kosztowne i nie wiadomo jak długo jeszcze to leczenie będzie trwać.

 

MOSiR w sieci