Skip to main content

Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

Mistrzostwa Piekar Śląskich Szkół Podstawowych w koszykówce

15 marca br. w sali sportowej MOSiR w Kozłowej Górze odbyły się Mistrzostwa Piekar Śląskich w koszykówce dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 w składzie: Tymoteusz Fiuk, Szymon Imiełowski, Wojciech Jaksik, Szymon Konieczny, Szymon Kuc, Mateusz Kurzawski, Szymon Leszczyński, Korneliusz Skutnik, Dominik Tkacz, Jan Wiśniewski i Karol Wawszczak. Drugie miejsce zajęli zawodnicy MSP nr 5 , trzecie – MSP nr 1 zaś czwarte – MSP nr 12.

Wyniki spotkań systemem „każdy z każdym”
MSP 12- - MSP 1 4:15
MSP 5 – MSP 13 6;25
MSP 5 – MSP 1 9:8
MSP 12 – MSP 13 4:21
MSP 1 – MSP 13 2:20
MSP 12 – MSP 5 5:15
Najlepszy zawodnik – Mateusz Kurzawski (MSP13)

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce przypadło również drużynie z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13, drugie miejsce zajął zespół reprezentujący MSP nr 1, trzecie - MSP nr 12, a czwarte - MSP nr 5
MSP nr 13 reprezentowały: Kinga Babiuch, Wiktoria Ceglarz, Julia Houny, Julia Jeziorek, Magdalena Malecińska, Amelia Monkowicz, Nina Kurzawska, Zuzanna Targoś, Natalia Jaruszowic, Zuzanna Niestroj, Maja Rak i Alicja Skalna.
MSP 12- - MSP 1 2:3
MSP 5 – MSP 13 0:60
MSP 5 – MSP 1 2:4
MSP 12 – MSP 13 0:46
MSP 1 – MSP 13 0:46
MSP 12 – MSP 5 8:4
Najlepsza zawodniczka – Weronika Szydło (MSP 12)
Nagrody w postaci dyplomów, pucharów oraz statuetek wręczył Dyrektor MOSIR Piekary Śląskie Łukasz Tomczyk.
Zwycięskie drużyny będą reprezentować Piekary w zawodach rejonowych z mistrzami Bytomia . Życzymy powodzenia
Mistrzostwa Piekar Śląskich zostały zorganizowane przez piekarski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym.