Skip to main content

Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

Mistrzostwa Piekar Śląskich Szkół Podstawowych szachach

7 listopada w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach odbyły się Mistrzostwa Piekar Śląskich w szachach w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W kategorii młodszych dzieci wzięło udział 7 piekarskich podstawówek, z których najlepsza okazała się Katolicka Szkoła Podstawowa w składzie: Borys Bogacki, Marcjanna Nawrot, Weronika Nowogórska i Aleksandra Rusin. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy reprezentujący Miejską Szkołę Podstawową nr 11, zaś trzecie – Miejska Szkoła Podstawowa nr 14.
W kategorii młodzieży szkolnej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 – Adam Haładus, Łukasz Jędrychowski, Julia Krzewska i Olivier Nowak. Srebrne medale trafiły w ręce  drużyny z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13, zaś trzecie – Miejska Szkoła Podstawowa nr 2.
Mistrzostwa Piekar Śląskich zostały zorganizowane przez piekarski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym oraz Dzielnicowym Domem Kultury w Brzezinach Śląskich.