Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

Sportowe sukcesy piekarzan

W minionym tygodniu byliśmy świadkami startu dwójki reprezentantów naszego miasta w zawodach sportowych na arenie europejskiej i krajowej.

            Zawodniczka Transbed GKS Andaluzji Brzozowice – Kamień Jolanta Wiór zaliczyła udany start w Mistrzostwach Europy Seniorek i Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów, które odbywały się w Moskwie. Jola zajęła VII miejsce z wynikiem 215 kg w dwuboju. Piekarzanka startowała w kategorii 76 kg. Na pomoście w Moskwie uzyskała 99 kg w rwaniu oraz 116 kg w podrzucie. Próba ataku na rekord Polski w podrzucie - ty razem nie udana. Wynik w rwaniu oraz dwuboju to nowe rekordy życiowe naszej zawodniczki.

            Natomiast w sobotę piekarzanin Nikodem Gwóźdż zajął V miejsce w Pucharze Polski w MTB XC w kolarstwie górskim. Zawody odbyły się w Krynicy Zdroju. Nikodem na co dzień jest zawodnikiem Grupy Kolarskiej Gliwice.

            Serdecznie gratulujemy !!!

Jola Wir

Jola Wir

Nikodem Gwd   2

Nikodem Gwd 2

MOSiR w sieci