Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

Sportowa Majówka z MOSiR-em

Sportowa Majówka z MOSiR-em to zaproszenie Państwa do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu podczas najbliższego weekendu majowego.

            Początek naszej sportowej majówki już w piątek 30 kwietnia, kiedy to o godz. 18 00 spod budynku piekarskiego MOSiR-u wyruszy 62 Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna, natomiast w sobotę 1 maja o godz. 9 00 zapraszamy na wspólny trening biegowy i Nordic Walking, rozgrzewkę przeprowadzimy na stadionie MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3 a następnie udamy się do Lasu Dioblina na trening. W treningu mogą brać udział wszyscy chętni niezależnie od wieku. Również w sobotę 1 maja oficjalnie otwieramy nasze Pole Paintballowe, w tym dniu pierwsza grupa zorganizowana skorzysta z nowej atrakcji naszego ośrodka.

            Całość majówki zakończymy w poniedziałek 3 maja, w tym dniu zapraszamy Państwa do udziału w wirtualnym biegu oraz marszu Nordic Walking niebieskim szlakiem Powstańców Śląskich. Bieg i marsz rozpoczynać się będą na Kopcu Wyzwolenia, następnie ulicami: Wyzwolenia, Chopina, przez ogródki działkowe „Azalia”, ulicą Karola Miarki a zakończenie biegu nastąpi na Placu Noblistów Śląskich. Długość trasy wynosi 2,85 km.

Ze względu na panujące obostrzenia bieg będzie mieć charakter indywidualny, prosimy aby każdy chętny w dowolnej porze dnia pokonał wyznaczoną trasę. Ważne aby symboliczną trasę pokonać w poniedziałek 3 Maja.

Po pokonaniu trasy wysyłają państwo na adres mailowy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. screnna z pokonanej trasy podpisując maila imieniem i nazwiskiem. Na Państwa maile czekamy w dniu 3 i 4 maja. Każdy kto pokona wyznaczoną trasę i wyśle maila z pokonaną trasą otrzyma pamiątkową książkę autorstwa Dariusza Pietruchy „Emil Baron – To nie sztuka dać się zabić – wspomnienia piekarskiego powstańca” oraz płytę CD Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Upominki do odbioru będą w budynku MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 od dnia 6 maja, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 32 768-10-10.

 

Spędź majówkę na sportowo !!!

Serdecznie zapraszamy !!!

MOSiR w sieci