Skip to main content

Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

VI BIEG TROPEM WILCZYM

W niedzielę 10 marca pod Kopcem Wyzwolenia zorganizowany zostanie VI Bieg Tropem Wilczym. Podczas zbliżającego się wydarzenia, mieszkańcy Piekar Śląskich i okolic pobiegną dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto państwowe honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963, w obrębie przedwojennych granic RP. Z tej też okazji, promując jednocześnie aktywność sportową i zdrowy styl życia, chcemy wspólnie uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych uczestnicząc w piekarskim VI Biegu Tropem Wilczym.

Bieg rozpocznie się pod Kopcem Wyzwolenia 10 marca (niedziela) o godzinie 11:00. Wyznaczona trasa obejmie dystans 1963 metrów (to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Bieg nie ma charakteru rywalizacji sportowej, dlatego też czas nie będzie mierzony. Obowiązuje limit 250 uczestników. W biegu mogą wystartować  osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Zapisy przyjmowane są pod adresem: https://elektronicznezapisy.pl/event/10226.html

lub bezpośrednio przed biegiem na terenie Kopca Wyzwolenia i potrwają od godz. 09:30 do 10:45. Istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia zapisów w przypadku osiągnięcia limitu startujących. Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymają pamiątkowy medal. Limit uczestników wynosi 250 osób.

Przed biegiem chcemy również zorganizować zbiórkę na rzecz zwierzaków że schronisk (karma, żwirek, kocyki, podkłady higieniczne), które każdy chętny może przed biegiem zostawić w biurze zawodów.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich i okolic do wzięcia udziału w wydarzeniu, by wspólnie uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

 

Regulamin …..........................

Oświadczenie uczestnika …...........................

Oświadczenie osoba niepełnoletnia …..............................

MOSiR w sieci