Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

Maraton biegowy i Nordic Walking dla Oliwki

W sobotę 8 maja MOSIR Piekary oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś organizują charytatywny Maraton biegowy i Nordic Walking dla Oliwki.  

 

 
Zmagania polegać będą na pokonywaniu wyznaczonej trasy ok. 5 km pętli przez uczestników rywalizacji. Każdy z uczestników może pokonać wyznaczoną trasę dowolną ilość razy. Start uczestników ze stadionu MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3, a trasa przebiegać będzie w lesie Dioblina. Chcemy, żeby na trasie cały czas znajdowali się uczestnicy zmagań.
 
Wpisowe do zawodów wynosi 20 zł, płatność w dniu zawodów, będą przygotowane specjalne puszki Fundacji. Wszystkie środki finansowe pozyskane w trakcie imprezy przekazane zostaną na chorą Oliwkę. Ponadto w trakcie zmagań biegowych i Nordic Walking przez cały dzień na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 odbywać się będzie kiermasz ciast, dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na pomoc dla Oliwki. 

Oliwka choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Jedyną szansa na ratowanie Oliwki jest terapia genowa, którą dziecko przechodzi raz w życiu. Niestety - choć od niedawna dostępna w Polsce - nie jest refundowana.

Szczegóły:

https://www.siepomaga.pl/oliwka?ts=adw-dynamic&gclid=Cj0KCQjwpdqDBhCSARIsAEUJ0hO_6cZhFfM1cCgQ5O7PHP4eq47pxStRhEjDWcOujOPCDvzd5MecTOEaArWaEALw_wcB

 

            Aby wziąć udział w zawodach należy zgłosić swój udział na konkretną godzinę. Pierwsza grupa uczestników wyruszy na trasę o godz. 6 00 a start ostatniej grupy planujemy na godz. 20 00, tak aby o 21 00 zakończyć imprezę.

Wszystkie osoby biorące udział w imprezie otrzymają pamiątkowy certyfikat oraz numerek startowy.

Zapisy do imprezy pod linkiem:

https://elektronicznezapisy.pl/event/5657/strona.html

 

Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 6 maja.

Zapisy przyjmowane są na następujące godziny: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00.

W zmaganiach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie ale muszą się one znajdować pod opieką osoby dorosłej.

Dla wszystkich uczestników przygotowane będą pamiątkowe certyfikaty oraz numerki startowe.

 

 

Regulamin ….....................

Oświadczenie uczestnika …......................

Oświadczenie osoby niepełnoletniej ….....................

MOSiR w sieci