Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

III Edycja GP w tenisie stołowym

W sobotę 17 grudnia w Hali Sportowej MOSiR „Olimpia” rozegrana została III Edycja GP Tenisa Stołowego 2022/2023.

W zmaganiach wystartowało 47 zawodników.  Zawodnicy zostali podzieleni na dziesięć grup, w każdej grupie rywalizowano systemem każdy z każdym. Grano do wygrania 2 setów w fazie grupowej oraz 3 setów w fazie pucharowej. Wśród wszystkich uczestników byli również uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej z Piekar Śląskich, którzy rywalizowali w na osobnych stołach i tych uczniów przygotowana została oddzielna klasyfikacja.

Ostatecznie zwycięzcą turnieju został Damian Malik, drugie miejsce zajął Grzegorz Zegar a na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Hetnar.

Wśród uczniów Zespołu Szkół Specjalnych najlepszy okazał się Kamil Ocelok, drugi był Mateusz  Wegehaupt a na trzecim miejscu turniej zakończył Robert Wegehaupt, wśród dziewczyn najlepsza okazała się Martyna Jagielska, drugie miejsce zajęła Julia Tobolik a trzecie Nikola Zielińska. W Lidze Europy wśród uczniów ZSS najlepszy okazał się Fabian Polcyn, drugie miejsce zajął Kacper Kwaczyński a trzecie Marcin Tarkowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a najlepsi zostali nagrodzeni medalami.

Kolejna IV edycja GP Tenisa Stołowego rozegrana zostanie w sobotę 21 stycznia od godz. 10 00 w Hali Sportowej MOSIR „Olimpia”.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do czwartku 19 stycznia pod nr tel 32 768-10-10 od poniedziałku do piątku w godz. 7 30 – 15 30.